pondelok 8. novembra 2010

Obec Juskova Voľa

Základné údaje Leží na východných výbežkoch Slanských vrchov v nadmorskej výške okolo 273 m. Sídlisko založil šoltýs Jusko s rusínskymi usadlíkmi podľa zákupného práva okolo r. 1535. Najstarší písomný doklad o dedine pochádza z r. 1547. Bola majetkovou súčasťou Vranovského panstva. V r. 1715 až 1720 tu postupne hospodárilo 5 až 7 poddanských domácností. V dedine bol aj mlyn. V r. 1828 bolo 34 domov a 285 obyvateľov, v r. 1900 bolo 231 obyvateľov, v r. 1970 274 obyvateľov. Gréckokatolícky kostol pochádza z r. 1940.
 Základné obrázky :      
Juskova Voľa
Gréckokatolícky kostol

streda 27. októbra 2010

W4-KE I3 zadanie

Google Analytics postup riesenia:  

Služba Analytics: Registrácia nového účtu:
Zadajte adresu URL stránky, ktorú chcete sledovať, a priraďte jej názov, s ktorým by sa mala objaviť vo vašich prehľadoch služby Google Analytics. Ak chcete sledovať viac ako jedny webové stránky, môžete po založení účtu pridať viac stránok.
Pokračovať :
Kontaktné informácie
Pokračovať :
Prijať súhlas používateľa
V ďalšom texte uvádzame zmluvné podmienky používania služby programu Google Analytics (ďalej označovaná ako Služba) uzatvorené medzi spoločnosťou Google Inc. (ďalej označované ako Google) a vami (ako fyzickou osobou alebo právnickou osobou, ktorú zastupujete ako oprávnený zamestnanec alebo zástupca) (podľa toho sa vykladá aj výraz „vy/vám“ alebo „vaše“ v príslušných gramatických tvaroch). Pozorne si ich prečítajte. KLIKNUTÍM NA TLAČIDLO „PRIJÍMAM“ VYJADRUJETE SVOJ SÚHLAS S TÝM, ŽE STE TÝMITO ZMLUVNÝMI PODMIENKAMI ZAVIAZANÍ (ĎALEJ OZNAČOVANÝMI AKO DOHODA).
Pokračovať :
Prilepenie tohto kódu na vašu stránku :
Skopírujte nasledujúci kód a potom ho prilepte na každú stránku, ktorú chcete sledovať, priamo pred koncovú značku </head>.

Inštalácia sa skladá z troch krokov: 

1. vytvorenie účtu na Google
2. zaregistrovanie svojej stránky v Google Analytics 
3. skopírovanie získaného kódu do svojej stránky.
 

utorok 26. októbra 2010

Komentovanie blogov kolegov:

V rámci zadania W2-KE Komentujeme blogy kolegov som si prešiel skoro všetky blogy kolegov. Niektoré boli veľmi zaujímavé po obsahovej stránke, iné po grafickej. Prezrel som si blogy podľa zadania a úprimne, nezaujali ma nejako výnimočne až na niektoré, ktoré som okomentoval.

1. Prvý blog ktorý ma po obsahovej stránke  zaujal je blog Vlada Kucera o nástroji Google Analytics.
Link s komentárom:

2. Druhy blog ktorý ma zaujal je sen ktorý si splnil kolega ktorému sa podarilo v júni kúpiť nový Seat
Link s komentárom:

3. Treti blog ktorý ma zaujal a je veľmi pekný, fotka je nadherná...
Link s komentárom:

pondelok 25. októbra 2010

Projekt vzdelávania DVUi

Štátny pedagogický ústav je od 1. 10. 2008 riešiteľom projektu „Ďalšie vzdelávanie učiteľov základných škôl a stredných škôl v predmete informatika“ v rámci priameho zadania č. OPV/K/RKZ/NP/2008-2, ktoré bolo vyhlásené Ministerstvom školstva SR ako riadiacim orgánom pre OP Vzdelávanie. Projekt budeme riešiť v období 36 mesiacov. Projekt a jeho aktivity sú zamerané na doplnenie kvalifikácie učiteľov základných a stredných škôl v predmete informatika, ako aj na ďalšie vzdelávanie učiteľov v predmete informatika na základných a stredných školách.

Vysoké školy participujúce na projekte:

Univerzita Komenského v Bratislave
Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
Žilinská univerzita v Žiline

Strategický cieľ projektu :

Navrhnúť, vyvinúť a realizovať moderné ďalšie vzdelávanie učiteľov informatiky a informatickej výchovy na ZŠ a SŠ, podporované digitálnymi technológiami.

Špecifické ciele projektu :

Vytvoriť a realizovať akreditované vzdelávacie moduly pre tri cieľové skupiny učiteľov informatiky a informatickej výchovy na ZŠ a SŠ.

Vybaviť účastníkov vzdelávania digitálnymi technológiami potrebnými k ich efektívnemu vzdelávaniu, ktoré následne využijú vo vyučovacom procese.
Odborné aktivity projektu zabezpečujú vysoké školy – dodávateľ logistiky a obsahu vzdelávania na základe verejného obstarávania. Zabezpečujú vývoj obsahu v štyroch líniách, vývoj štruktúry, foriem a logistiky vzdelávania, vývoj modulov a tvorbu študijných materiálov pre jednotlivé línie a moduly, prípravu lektorov vzdelávania a realizáciu vzdelávania.